Kis büdöske cserépátmérő kb. 9 cm Tagetes Patula
Cikkszám 3923794Termékleírás
Cikkszám 3923794
A kis büdöske (Tagetes patula) az erkély- és ágyásnövények klasszikusai közé tartozik. Kicsi, fodros virágai a legkülönfélébb színkombinációkban pompáznak, a sárga és narancssárga árnyalatoktól kezdve az erőteljes vörösesbarnáig.
Nyári virág napos és félárnyékos helyekre
Ez a színes ágyásnövény eredetileg Dél-Amerikából származik és a napos, félárnyékos helyeket szereti. Erkélyládában ugyanolyan jól megterem, mint virágágyásban, de mindkét helye közepesen tápanyagdús földre van szüksége. A büdöskét ugyan rendszeresen kell locsolni, de a virágföld nyugodtan kiszáradhat, mielőtt Ön újra a locsolókannáért nyúlna. A növény a száraz időszakokat és a vízpangást egyaránt nehezen viseli.
Intenzív illatot árasztó nyári ágyásnövény
A könnyű gondozású büdöske egy különleges tulajdonsága az illata, amelyet különösen a csigák szeretnek. Ha a virágot például a zöldséget ágyásba ülteti, eltéríti a közeledő meztelencsigák gyümölcsök és zöldségek ellen intézett támadását. A hívatlan vendégeket aztán egy csigafogóval össze lehet gyűjteni a büdöskékről. Ha azt szeretné, hogy a növény májustól novemberig virágozzon, akkor a növény elvirágozott és elhervadt részeit rendszeresen vágja le. Ennél a növénynél a szín nem választható meg szabadon, mert az értékesítés annak alapján történik, hogy az adott pillanatban milyen színek elérhetők.
A gyártó adatai
Landgard Blumen & Pflanzen GmbH
An de Klus 46
BIO Kontrollstelle: DE-ÖKO-039
47608 Geldern-Lüllingen
info-obi@landgard.de
4011261020702,4002420178013,4011260178015,8717191033282,4260058140394
Műszaki adatok
| Termékjellemzők | |
|---|---|
| Illat: | Illattal |
| Élőhely: | Napos vagy félárnyékos |
| Edény átmérője: | 9 cm |
| Növekedési forma: | Bokros |
| max. növési magasság cm-ben: | 40 cm |
| Erkélyre is ajánlott: | Erkélyre is ajánlott |
| a növények fő felhasználási területe: | Csoportos ültetés |
| Ápolási igény: | Normál igény |
| Télálló: | Nem télálló |
| Alkalmas vágottvirágnak.: | Vágott virágként is alkalmas |
| Virágzási időszak kezdete: | Július |
| A virágzás vége: | Augusztus |
| Aktuális növénymagasság: | 5 cm |
| Méretek és tömeg (nettó) | |
|---|---|
| Tömeg: | 700 g |
| Magasság: | 15,0 cm |
| Szélesség: | 9,0 cm |
| Mélység: | 9,0 cm |
A terméket ábrázoló kép a növény fejlődésének egy lehetséges példáját mutatja be. Kérjük, vegye figyelembe a termékleírásban adott tájékoztatást.
A növények fogyasztásra nem alkalmasak.
A termék rendelkezésre állása adott esetben eltérhet az adott áruházban a szállítási információban megjelölt adatoktól!



