"Novita" babérmeggy készlet 30 db magasság kb. 80-100 cm cserép kb. 5 l Prunus
Cikkszám 5319223Termékleírás
Cikkszám 5319223
A babérmeggy (Prunus laurocerasus) egy örökzöld és télálló cserje, amely májusban/júniusban virágzik függőleges, fehér virágfürtökkel. A babérmeggy rendkívül jól viseli a metszést, ezért kiválóan alkalmas sövénynek. Emellett jól tűri az árnyékot és általában rendkívül ellenálló. A babérmeggy azonban nem kedveli, ha a víz hosszabb ideig pang a talajban. A készlet 30 növényt tartalmaz, amelyekkel kb. 10 folyóméternyi sövényt lehet létrehozni.
A vad formából számos, különböző növekedési tulajdonságokkal rendelkező fajta alakult ki nemesítés és szelekció révén.
A "Novita" babérmeggyfajta nagyon gyorsan, évente 40-50 cm-rel nő, és magas belátásgátló sövénynek is alkalmas, mivel metszés nélkül akár 5 m magasra is megnőhet. Szerteágazó és nagyon sűrű növekedésű, amihez nagy, kerek levelei is hozzájárulnak. Ezeknek a tulajdonságoknak köszönhetően a "Novita" babérmeggyel gyorsan elérhető a kívánt belátás elleni védelem. Széles növekedésének köszönhetően könnyen megnőhet akár 2 m-nél szélesebbre is, rendszeres metszéssel azonban 80-100 cm szélesen is tartható. Bár a "Novita" leginkább félárnyékban érzi jól magát, a napos helyeket is jól viseli. A "Novita" virága kellemes illatú, és virágzás után alig hoz termést.
A babérmeggy minden növényi része - a bogyók húsának kivételével - mérgező. Az emberre nézve a mérgezés kockázata viszonylag alacsony: A babérmeggy levelei olyan keserűek, hogy azonnal kiköpjük őket. A bogyók esetében csak a kis magok mérgezőek, és csak akkor, ha átharapják és szétrágják őket. Ha viszont a magokat egészben lenyeljük, azok teljesen kiürülnek. Ha mégis elrágjuk néhány bogyó magját, általában olyan tünetek jelentkeznek, mint a hasfájás, a rosszullét és a hányinger. Sokszor azonban egyáltalán nem képződik termés a sövényen, mivel a nyár végén végzett erőteljes visszavágással, amelyre többnyire úgyis sor kerül, szinte teljesen megakadályozható a következő tavaszi virágzás, és így a termésképződés. Egyébként virágzás után az elnyílt részeket el is távolíthatja a sövényről, így ezzel is megakadályozhatja a termésképződést.
A sövénynövények jellemzően földlabdával kaphatók. Ez a legelterjedtebb módszer, mivel elegendő védelmet nyújt a gyökerek számára, és megkönnyíti a növények növekedését. Rendelkezésre állástól függően vagy a növények frissességének biztosítása érdekében azonban előfordulhat, hogy a sövénynövényeket cserepes formában szállítjuk. Mindkét változat kiválóan alkalmas ültetésre, és biztosítja a sövény egészséges és erős fejlődését.
A gyártó adatai
Landgard Blumen & Pflanzen GmbH
An de Klus 46
BIO Kontrollstelle: DE-ÖKO-039
47608 Geldern-Lüllingen
info-obi@landgard.de
4002420949699
Műszaki adatok
| Termékjellemzők | |
|---|---|
| Virágok: | Virággal |
| Örökzöld: | Örökzöld |
| Élőhely: | Napos vagy félárnyékos |
| Növekedési forma: | Széles bokros |
| max. növési magasság cm-ben: | 350 cm |
| Cserépméret: | 5 l |
| Erkélyre is ajánlott: | Erkélyre nem ajánlott |
| a növények fő felhasználási területe: | előkert sövény |
| Ápolási igény: | Normál igény |
| Télálló: | Télálló |
| Aktuális növénymagasság: | 80 cm |
| Méretek és tömeg (nettó) | |
|---|---|
| Tömeg: | 180,0 kg |
A terméket ábrázoló kép a növény fejlődésének egy lehetséges példáját mutatja be. Kérjük, vegye figyelembe a termékleírásban adott tájékoztatást.
A termék rendelkezésre állása adott esetben eltérhet az adott áruházban a szállítási információban megjelölt adatoktól!













