CMI fenyőmulcs durva 1 x 50 l
Cikkszám 4026233Termékleírás
Cikkszám 4026233
A durva szemcsés CMI kéregmulcs elsősorban dísznövényekkel és virágokkal beültetett felületek talajtakarására alkalmas. Elnyomja a gyomnövények növekedését és megvédi a talajt a kiszáradástól. Beltéren a fenyőmulcs virágládák vagy terráriumok dekorelemeként használható.
Fenyőkéreg a kiszáradás elleni védelem érdekében
A CMI fenyőmulcs aprított fenyőkéregből áll. A legfeljebb 40 mm szemcseátmérőnek köszönhetően durvának minősül, és a kertgondozásban sokoldalúan használható. A talaj felső rétegét megvédi a kiszáradástól és a sárképződéstől, valamint természetes módon nyomja el a gyomnövények növekedését. A mulcsnak köszönhetően a föld nem szárad ki alatta olyan gyorsan, és hosszabb ideig nedves marad. Emellett csökkenti a hőmérséklet-ingadozást és az eróziót. Mivel a fenyőnyesedék hőt tárol, különösen az érzékeny növényeket megvédi a fagytól. A durva szemcsés fenyőmulcs lassan bomlik le. Így folyamatosan értékes humusz keletkezik, amely támogatja a talaj aktivitását és a növények növekedését.
Felhasználási javaslat a fenyőmulcshoz
A fenyőmulcs felhordása előtt lazítsa fel a talajt, és szabadítsa meg a gyomnövényektől. A hatékony mulcsozáshoz egyenletesen oszlassa el a fenyőmulcsot a talajon, 4 cm - 8 cm vastag rétegben. Ne helyezze ki a mulcsot, ha frissen vannak kiültetve palánták vagy ha a növények nincsenek elfásodva, mivel levélkárosodás következhet be. A mulcs lassú lebomlása révén érzékes kéreghumusz keletkezik, amely hosszú távon hozzájárul a humuszmérleg javulásához.
OBI Living Garden profi tippek
Kerti utak mulccsal való befedése esetén 8 cm - 10 cm szükséges a puha, száraz és ruganyos járás élményéért. A fenyőmulccsal a komposzt rothadásának folyamatát is fel lehet gyorsítani. Legfeljebb 20% arányban keverjen mulcsot az erősen tömörített kerti hulladékhoz, például lombhoz vagy fűnyesedékhez, a szellőzés javítása és a rothadás felgyorsítása érdekében.
A gyártó adatai
COMPO GmbH
Gildenstraße 38
48157 MÜNSTER
info@compo.com
4007167020717
Műszaki adatok
| Termékjellemzők | |
|---|---|
| bio: | Nem bio |
| Tőzeg: | Tőzegmentes |
| Biogazdálkodásra alkalmas: | Nem alkalmas biogazdálkodásra |
| Szemcseméret: | Durva (40 mm-ig) |
| Csomag tartalma: | 50 l |
| Méretek és tömeg (nettó) | |
|---|---|
| Tömeg: | 17,7 kg |
| Magasság: | 9,5 cm |
| Szélesség: | 46,5 cm |
| Mélység: | 90,0 cm |










