Kerti hortenzia kék magasság kb. 45 cm cserép kb. 5 l Hydrangea macrophylla
Cikkszám 3461878Termékleírás
Cikkszám 3461878
A 23 cm átmérőjű cserépbe ültetett szabadföldi hortenzia, a "Hydrangea macrophylla" dekoratív, sokáig virágzó szoliter növény. Elegáns növény, amelyik bármelyik kertnek, erkélynek, terasznak díszére válik. A kerti hortenzia az egyik legismertebb növényfaj. Kínából és Japánból származik.
Gyorsan növő növényfaj
A hortenzia különféle színű, dús virágzatával minden kertben magára vonzza a tekinteteket.
Évente több mint 40 cm-t is képes nőni, és ezzel a bokros kerti hortenzia a gyorsan növő növények közé tartozik. A hortenzia akár két méteresre is megnőhet.
A kerti hortenzia metszése
A hortenzia metszésének optimális időpontja február vége és a tavasz kezdete között van. Fontos, hogy csupán az elfagyott hajtásokat és a régi virágokat kell eltávolítani. Nem szabad túlságosan megmetszeni, különben a hortenzia nyáron csak keveset vagy egyáltalán nem virágzik.
Télálló hortenzia
A hortenzia alapvetően télálló növény. Ha biztosra akar menni, és támogatni szeretné a kerti hortenziát az áttelelésben, fedje be a növényt lombbal és rőzsével. Ha a tél nagyon hideg, célszerű nemezzel vagy valami ahhoz hasonló anyaggal lefedni, hogy a hortenzia védve legyen az erős fagykároktól.
Virágzás & elhelyezés
A hortenzia dús virágzata július és szeptember között pompázik teljes szépségében. A növény gyönyörű virágait ebben az időszakban lehet megcsodálni. A kerti hortenzia a szélvédett és félárnyékos helyeket szereti. A hortenzia teljes szépségének kiaknázása érdekében kerülni kell a tűző napon való elhelyezést.
Ápolás & tápoldatozás
A hortenziának sok vízre van szüksége, és szereti a nedves talajt, azonban víz pangását kerülni kell. A növény a vezetékes vizet annak magas mésztartalma miatt kevésbé szereti, ezért lehetőleg esővízzel locsoljuk. Ha nyáron a virág levelei lógnak, az annak jele, hogy a hortenziának vízre van szüksége. Ebben az esetben sürgősen meg kell locsolni vízzel.
A locsolásra a reggeli órák a legideálisabbak, és szükség esetén még az esti órák is. Ehhez ellenőrizni kell, hogy a talaj nedves-e még.
Ahhoz, hogy a hortenziák optimálisan növekedjenek és teljes szépségükben pompázzanak, elegendő tápanyagra van szükségük. Ehhez speciális hortenzia-tápoldatot ajánlunk.
A gyártó adatai
Lemkes Export B.V.
Kwintlaan 1
2295 Kwintsheul
info@kwintplant.nl
8715495409550
Műszaki adatok
| Termékjellemzők | |
|---|---|
| Gyakrabban virágzik: | Nem gyakran virágzik |
| Visszametszés: | Évente 1x |
| Virágok: | Virággal |
| Örökzöld: | Örökzöld |
| Élőhely: | Félárnyékos |
| Edény átmérője: | 23 cm |
| Növekedési forma: | Bokros |
| Éves növekedés: | Középgyorsan növő (30 - 40 cm) |
| max. növési magasság cm-ben: | 200 cm |
| Cserépméret: | 5 l |
| Erkélyre is ajánlott: | Erkélyre is ajánlott |
| a növények fő felhasználási területe: | Díszbokor |
| Ápolási igény: | Normál igény |
| Télálló: | Enyhe fagyoknak ellenáll |
| Növekedési szélesség kb.: | 200 cm |
| Virágzási időszak kezdete: | Július |
| A virágzás vége: | Augusztus |
| Trágyázás: | Áprilistól szeptemberig rendszeresen trágyázza |
| Aktuális növénymagasság: | 40 cm |
| Aktuális növényszélesség: | 50 cm |
| Méretek és tömeg (nettó) | |
|---|---|
| Tömeg: | 5,0 kg |
| Magasság: | 45,0 cm |
| Szélesség: | 27,6 cm |
| Mélység: | 27,6 cm |
A növények fogyasztásra nem alkalmasak.
A terméket ábrázoló kép a növény fejlődésének egy lehetséges példáját mutatja be. Kérjük, vegye figyelembe a termékleírásban adott tájékoztatást.
A termék különféle színekben kapható.
Kérjük vegye figyelembe, hogy a kép eltérhet az eredeti terméktől.
A termék rendelkezésre állása adott esetben eltérhet az adott áruházban a szállítási információban megjelölt adatoktól!









