Levendula "White" 6 db-os csomag Lavandula angustifolia
Cikkszám 5250055Termékleírás
Cikkszám 5250055
A "White" levendula (Lavandula angustifolia) elegáns, illatozó kültéri növény. Keskeny, ezüstös-zöld leveleivel egész évben dekoratív hangulatot teremt a kertben. A finom, fehér virágok júniustól augusztusig jelennek meg, és rengeteg méhet és pillangót vonzanak. A levendula bokrosan, körülbelül 30-50 cm magasra nő. Ez az évelő növény télálló, és könnyen átvészeli a hideg hőmérsékletet is. A napos, áteresztő hely elősegíti az egészséges növekedést és a gazdag virágzást. Kerülni kell a pangó vizet, mivel a levendula érzékeny a túl sok nedvességre. A száraz időszakokat viszont kiválóan viseli, mivel a száraz helyekhez is alkalmazkodik. A virágzás utáni enyhe visszavágással megőrzi a kompakt növekedési formát és serkenti az újbóli virágképződést.
A levendula ágyásokba, sziklakertekbe, cserepekbe és alacsony sövényként ideális. Intenzív illata különösen vonzóvá teszi illatkertekbe és teraszra ültetve. Magas illóolaj-tartalma miatt a csigák nem szeretik. A levendula rózsák vagy mediterrán fűszernövények mellé is kiváló választás. Fehér virágai nemes és nyugtató hangulatot kölcsönöznek a kertnek. Robusztusságának köszönhetően könnyen tisztítható választás a legkülönbözőbb kerti stílusokhoz. A levendula nemcsak dísznövény, hanem szárítva is használható illatpárnáknak vagy teának. Sokoldalúságával és tartósságával bármilyen kültéri területet feldob.
A gyártó adatai
Lemkes Export B.V.
Kwintlaan 1
2295 Kwintsheul
info@kwintplant.nl
8718886067865
Műszaki adatok
| Termékjellemzők | |
|---|---|
| Örökzöld: | Örökzöld |
| Ápolási igény: | Normál igény |
| max. növési magasság cm-ben: | 50 cm |
| Erkélyre is ajánlott: | Erkélyre is ajánlott |
| Növekedési forma: | Függőleges |
| a növények fő felhasználási területe: | virágágyások |
| Készlet: | 6 darabos készlet |
| Télálló: | Télálló |
| Élőhely: | Nap |
| Gyakrabban virágzik: | Gyakrabban virágzik |
| Visszametszés: | Évente 2x |
| Virágzási időszak kezdete: | Július |
| Ehető: | Nem ehető |
| Hőségtűrő: | Hőségtűrő |
| Tőzegtartalom kb.: | 45% |
| Vízszükséglet: | Alacsony |
| A virágzás vége: | Augusztus |
| Botanikai név: | Lavandula angustifolia |
| Trágyázás: | Hosszú hatóidejű trágya tavasszal |
| Aktuális növénymagasság: | 10 cm |
| Aktuális növényszélesség: | 5 cm |
| Méretek és tömeg (nettó) | |
|---|---|
| Tömeg: | 1,10 kg |
| Magasság: | 15,0 cm |
| Szélesség: | 10,0 cm |
| Mélység: | 15,0 cm |
A terméket ábrázoló kép a növény fejlődésének egy lehetséges példáját mutatja be. Kérjük, vegye figyelembe a termékleírásban adott tájékoztatást.
A termék rendelkezésre állása adott esetben eltérhet az adott áruházban a szállítási információban megjelölt adatoktól!







