Olajfa magassága kb. 140-150 cm cserépátmérő kb. 24 cm Olea europaea
Cikkszám 5248000Termékleírás
Cikkszám 5248000
Az olajfa (Olea europaea) már évezredek óta használt kultúrnövény, amely mediterrán hangulatot varázsol a balkonra vagy a teraszra. Keskeny, szürkés-zöld leveleket hoz, melyek alsó felén finom, ezüstszürke szőrök csillognak. Négy-hat év után kezd el virágozni. A májustól megjelenő fehér virágok könnyed illatot bocsájtanak ki. A termések körülbelül a hetedik évtől jelennek meg.
Az érett olajbogyók színe a zöldtől a barnán át a feketéig terjed, az olajbogyók ehetőek, de előbb be kell őket pácolni, hogy elveszítsék keserű ízüket, és így élvezhetővé váljanak. Az olajfa az egyik legkevesebb ápolást igénylő cserepes növény, amely nagyon kevés öntözést igényel, hogy ne legyen benne pangó víz. Az áteresztő, tápanyagszegény és mérsékelten száraz talajt szereti, illetve a napos helyeket. A mediterrán növényt -10 °C-ig lehet kiültetni, cserepes növényként világos helyen kb. 5 és 10 °C között kell teleltetni világos helyen.
A gyártó adatai
Landgard Blumen & Pflanzen GmbH
An de Klus 46
BIO Kontrollstelle: DE-ÖKO-039
47608 Geldern-Lüllingen
info-obi@landgard.de
4017442062615
Műszaki adatok
| Termékjellemzők | |
|---|---|
| Élőhely: | Napos vagy félárnyékos |
| Aktuális növénymagasság: | Über 70 cm |
| Edény átmérője: | 24 cm |
| Ehető: | Ehető |
| Hőségtűrő: | Hőségtűrő |
| Vízszükséglet: | Alacsony |
| Méretek és tömeg (nettó) | |
|---|---|
| Tömeg: | 3,00 kg |
| Magasság: | 70,0 cm |
| Szélesség: | 24,0 cm |
| Mélység: | 24,0 cm |
A terméket ábrázoló kép a növény fejlődésének egy lehetséges példáját mutatja be. Kérjük, vegye figyelembe a termékleírásban adott tájékoztatást.
A termék rendelkezésre állása adott esetben eltérhet az adott áruházban a szállítási információban megjelölt adatoktól!



