Az Ön böngészőjének beállításai tiltják a cookie-kat.
Annak érdekében, hogy a honlap funkciói korlátozás nélkül használhatóak legyenek, kérjük, engedélyezze a cookie-kat, és frissítse az oldalt.
1 - Lépésről lépésre | 2 - Bevásárlólista |
3 - Szerszámlista |
Otthona homlokzatának hőszigetelésekor érdemes megfontolnia egy-két dolgot. Ha bármilyen kérdése van, forduljon az OBI áruházainak szaktanácsadóihoz, mielőtt hozzálátna a munkálatokhoz! Feltétlenül vegye figyelembe a felhasznált anyagok gyártói utasításait, valamint a feldolgozásukkal kapcsolatos tudnivalókat!
Ügyeljen arra, hogy további megmunkálásra alkalmas legyen valamennyi alapfelület: fontos, hogy teherbíróak, egyenletesek, szárazak, zsír- és pormentesek, valamint fagyállóak legyenek. A hibás felületeket a célnak megfelelő vakoló- vagy falazóhabarccsal tudja kijavítani. Amennyiben erős az alapfelület szívóképessége, vagy sok homokot választ ki, festőhenger vagy ecset segítségével vigyen fel egy alapozóréteget.
Mérje le vízszintes irányban a lábazati profil magasságát (legalább 30 cm-rel a talaj felső éle fölött), majd jelölje meg ceruzával. Amennyiben szükséges, szögeljen fel a falra egy segédlécet. Ezt követően illessze a falra a profilt, (50 cm-enként) fúrja ki a rögzítőhüvelyek helyét, majd csavarszeggel rögzítse a profilt. Kérjük, ne felejtsen 2-3 mm széles (egy colstoknyi vastagságú) rést hagyni az egyes profilok ütközői között, s az épület sarkainál szükséges (45 fokos) gérvágásról se feledkezzen meg!
Körbe-körbe haladva, az anyagot kifelé hullatva vigye fel a ragasztóanyagot úgy, hogy középpontosan hat anyagkupacot hord fel a falra. Az illesztőkre egy kupacot vigyen fel, majd kenje szét egyenletesen egy (10 mm-es fogazatú) glettelőkanál segítségével. Legalább a felület 40%-át fedje ragasztóanyag, azonban ügyeljen arra, hogy az ütközők éleire egyáltalán ne kerüljön az anyagból!
Csapást kifejtő mozdulatokkal illessze a szigetelőlemezeket a homlokzatra, majd dörzsdeszkával ütögesse őket a falra, amíg stabilan nem rögzülnek. Ügyeljen arra, hogy tiszták maradjanak az illesztések, a szigetelőlemezekből összeálló sorok pedig egymáshoz képest legalább 20 cm-re elcsúsztatva helyezkedjenek el. A ház sarkainál enyhén kiállva (kb. 5 mm-es ragasztóvastagságot alkalmazva) ragassza fel, majd illessze egymásba a lemezeket, ügyelve arra, hogy az illesztési felületekre ne kerüljön ragasztóanyag.
Mielőtt nekilátna a farostlemezek felragasztásának, célszerű tömítőszalagot ragasztani az ablakkeretre és a párkányra, a párkány köré és alá, valamint a párkány és a szigetelőlemez közé. Mérje le pontosan a szigetelőlemezek illesztőit, valamint a farostlemezeket, majd szabja méretre őket. A szigetelőlemeznek mindig L alakban kell határolnia az egyes nyílások sarokrészeit. Kérjük, itt kerülje keresztfugák alkalmazását! Megjegyzés: a szigetelőlemez, valamint az annak közvetlen közelében található szerkezetrészek, pl. fagerendák, ablak- és ajtókeretek vagy párkányok közé célszerű tömítőszalagot ragasztani. Sarkok köré azonban ne ragasszon szalagot, hanem vágja le, majd ragassza fel újra a másik irányba haladva.
Rögzítse a burkolathorgokat a lemezek sarkaihoz, a hosszanti élek mentén középpontosan, illetve a függőleges középső tengely mentén elhelyezve a furatokat. A furat mélysége + 1-1,5 cm-es tiplihossznak feleljen meg. A furatok felfúrásához érdemes mélységhatárolót használni, a tányéros dübelt pedig kalapáccsal verje be a falba, majd rögzítse a hozzá tartozó feszítőszeghez.
Sarokvasakkal biztosítsa a ház sarkainak, illetve az ablak- és ajtónyílások ütközés elleni védelmét. Ennek érdekében vigye fel a ragasztóanyagot, simítsa el (8 mm-es) fogazott simítólappal, állítsa be a megfelelő szöget, majd teljesen ágyazza be a hálót. A fent leírtak szerint járjon el az ajtók és az ablakok bélésfalainak, valamint áthidalóinak területén is, átlós merevítőkkel külön megerősítve a sarkokat.
Most már felviheti a homlokzatra a ragasztóanyagot: rétegesen, alulról fölfelé haladva (legalább 4 mm-es vastagságban) hordja fel az anyagot, majd fogazott (8 mm-es fogazatú) simítólappal függőleges irányban simítsa el a teljes felületen.
Ezt követően kerül sor a háló fölülről lefelé haladva történő, gyűrődésmentes beágyazására, amihez a simítókanál nyújt segítséget. A háló rétegeinek oldalt legalább 10 cm-nyire fedniük kell egymást. Ezután simítsa el a teljes felületet a simítókanállal, majd vágóeszközzel vágja le a hálórétegek alsó végét.
Ha már kellően megszáradt a teljes szigetelt felület, megkezdheti az alapozás munkálatait. Vigye fel, majd hagyja száradni az alapozóanyagot. Ezt követően keverje be a vakolóanyagot tiszta habarcskeverő edényben. Rozsdaálló simítóval, szemcseméretben hordja fel. Mindig ügyeljen arra, hogy nedves anyaggal dolgozzon, vagyis ne szakítsa meg a munkát, amíg el nem készül az adott falszakaszon.
Ezután keríthet sort a fal strukturálására: habszivaccsal ellátott (simított vakolathoz) vagy műanyagból készült (fröccsentett vakolathoz) dörzsdeszkát használjon. Az esztétikai élmény fokozása érdekében lefestheti, vagy színes zúzalékot tartalmazó, dekoratív vakolattal láthatja el a (rendszerint cementhabarccsal vakolt) lábazatot.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy nem tudjuk átvenni a bevásárlókosár, a bevásárlólista vagy a termékösszehasonlítás meglévő adatait, ha áruházat változtat.