Az Ön böngészőjének beállításai tiltják a cookie-kat.
Annak érdekében, hogy a honlap funkciói korlátozás nélkül használhatóak legyenek, kérjük, engedélyezze a cookie-kat, és frissítse az oldalt.
Új ablakokra szeretné cserélni a régieket? Ha jó a kézügyessége, bátran belevághat. Akkor megy a legegyszerűbben a munka, ha másodmagával csinálja. Így lehet ugyanis a legbiztonságosabban kivenni, illetve beakasztani a nehéz ablakszárnyakat.
* Az egy ablakra jutó munka időtartama az ablak méretétől és anyagától függően változik.
1 - Lépésről lépésre | 2 - Bevásárlólista |
3 - Szerszámlista |
Először is vegye ki a régi ablakszárnyat. Amennyiben szükséges, csavarozza ki a keret rögzítőhüvelyeit.
egyszerűbben és biztonságosabban beszerelhető, illetve kivehető az ablak, ha valakivel együtt csinálja.
Rókafarkú (villany-) fűrésszel fűrészelje darabokra a régi ablakkeretet. A sarkoknál letörve, ütögető mozdulatokkal óvatosan emelje ki a keret darabjait.
Kalapács és véső segítségével szedje ki a régi falkötő vasakat, vagy sarokcsiszolóval vágja le őket. Mérje le pontosan az ablakot befogó falnyílást, valamint a bélésfalat. Az ablak és a fal között minden oldalon célszerű 10-25 mm széles hézagot hagyni a habanyaggal való kitöltés/tömítés céljából. Amennyiben szükséges, hárítsa el a keletkezett károkat, majd cserélje ki a párkányokat. Azokat a károkat, amelyek a régi anyagok eltávolításakor keletkeztek az ablakmellvéden (I) vagy a bélésfalon (II), javítóhabarccsal tudja helyrehozni. Amennyiben szükséges, cserélje ki a külső ablakpárkányokat, illetve a könyöklőket.
Szerelje fel az ablakkilincseket, majd vegye ki az új ablakszárnyat a keretből. Ha fából készült, előkezelt ablakokat szerel be, vigyen fel két réteg vastaglazúrt minden olyan felületre, amelyhez később nem lehet majd hozzáférni, illetve közvetlenül fog érintkezni a falazattal/malterral. Amennyiben műanyagból készült ablakok mellett dönt, javasoljuk, hogy a keretre előzőleg felerősített kapocsvassal rögzítse a műanyag ablakot a falhoz. Az ablakokat méterenként 3 ponton rögzítse, bal és jobb oldalon egyaránt.
Ha belül helyezkedik el az ablakkáva, a külső oldalra hézagtömítő szalagot felragasztva teremtse meg az ablakkeret és a falazat közötti tömítést.
Tartóhasábokon állítsa az ablakkeretet a falnyílásba, majd mindegyik oldalon ékekkel, illetve távtartókkal rögzítse. A keret kiigazítása érdekében tegyen vékony faszalagot a hasábok alá, majd vízszintes és függőleges irányban egyaránt állítsa be. Közben ügyeljen arra, hogy lehetőleg szimmetrikus legyen a faltól való távolság.
Illessze be az ablakszárnyakat, majd próbálja ki, hogy rendesen nyílik, csukódik-e, illetve le lehet-e nyitni bukóra.
A rögzítőhüvelyek furatait a keret alátétkapcsain/káváján keresztül fúrja a keretbe. A falba való fúráshoz hosszú kőzetfúrót használjon. Illessze a rögzítőhüvelyeket a furatokba, majd csavarozza a keretet a falba. Műanyagból készült ablakok esetén a kapocsvasak segítségével, rögzítőhüvelyeket alkalmazva rögzítse az ablakot a falra. A habanyaggal történő kitöltés vagy az ásványi szállal való tömítés előtt enyhe feszítést kifejtve ékelje a merevítőfákat a keretbe. Ezt követően távolítsa el a tartóhasábokat és az ékeket.
Az ablakkeret és a fal közötti réseket alulról felfelé haladva, teljes egészében töltse ki kétkomponensű szerelőhabbal, majd azonnal tisztítsa meg a keretet. A megkötött habot vágja le. Az ablakpárkányt lyukfűrésszel szabja méretre, illessze a helyére, tolja be egészen a keret alá, majd az előzőleg felvitt ragasztóhabarcs segítségével rögzítse az ablakmellvédhez. Vakolja be újra a bélésfalakat, vagy bekevert ragasztóval rögzített gipszkarton lemezekkel dolgozza el őket. Amennyiben szükséges, a fal külső oldalát is hozza helyre vakolással.
A falazattal összekötő zárófugákat kül- és beltéren egyaránt tartósan rugalmas tömítőmasszával, pl. szilikonnal vagy akrillal töltse ki. Az anyag elsimításához nedvesítse be hüvelykujját mosogatószerrel.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy nem tudjuk átvenni a bevásárlókosár, a bevásárlólista vagy a termékösszehasonlítás meglévő adatait, ha áruházat változtat.