Babér bokor cserépátmérő: kb. 14 cm Laurus nobilis
Cikkszám 3748431Termékleírás
Cikkszám 3748431
A babérfa (Laurus nobilis) kissé keserű ízű levelekkel rendelkezik. Ezek jól megszáríthatók, és így hosszú ideig eltarthatók. A babér csodálatosan egészíti ki a savanykás leveseket, valamint halételeket. A pikáns-savanykás pácok és szószok ízét is gazdagabbá teszi. A leveleket tálalás előtt el kell távolítani.
Nemes babér: A babér ógörög neve daphne. A mitológiában Daphnénak babérbokorrá kellett változnia, hogy elmeneküljön az őt megkívánó Apollón elől. Emiatti szomorúságában hordott Apollón babérkoszorút. A Római Birodalomban azonban más jelentéssel bírtak a babérlevelek. Aki győztesként tért vissza egy csatából Rómába, az babérkoszorút viselt. Később az olimpiai játékok győzteseinek fejére is babérkoszorút helyeztek.
Használata: A babérlevelek illóolajokat tartalmaznak, amelyek elsősorban az emésztést segítik. A levelek frissen vagy szárítva is felhasználhatók. Levesek, szószok, egytálételek, hal- és húsételek fűszerezéséhez használhatók. A nyél nélküli leveleket főzés közben aprítás nélkül kell az ételhez adni, és tálalás előtt el kell távolítani őket. A babérlevelet csak visszafogottan használja. Étkezés után teaként fogyasztva is jótékony hatása van.
Gondozás: A babérnak humuszos, tápanyagban gazdag talajra van szüksége. Nálunk a babér csak feltételesen télálló, ezért 10 °C és 12 °C közötti hőmérséklettel rendelkező helyiségben kell átteleltetni. A 3 vagy 4 éves, erősen fásult növények már az enyhébb, akár -8 °C-os fagyot is elviselik. Visszavágása tavasszal ajánlott.
A gyártó adatai
Landgard Blumen & Pflanzen GmbH
An de Klus 46
BIO Kontrollstelle: DE-ÖKO-039
47608 Geldern-Lüllingen
info-obi@landgard.de
4002420862011
Műszaki adatok
| Termékjellemzők | |
|---|---|
| Illat: | Illattal |
| Élőhely: | Napos |
| Edény átmérője: | 14 cm |
| Növekedési forma: | Bokros |
| max. növési magasság cm-ben: | 300 cm |
| Vízszükséglet: | Normál |
| Trágyázás: | Rendszeresen használjon trágyákat |
| Méretek és tömeg (nettó) | |
|---|---|
| Tömeg: | 300 g |
| Szélesség: | 1 mm |
A terméket ábrázoló kép a növény fejlődésének egy lehetséges példáját mutatja be. Kérjük, vegye figyelembe a termékleírásban adott tájékoztatást.
A növények fogyasztásra nem alkalmasak.
A termék rendelkezésre állása adott esetben eltérhet az adott áruházban a szállítási információban megjelölt adatoktól!





