GROW by OBI görög bazsalikom cserépátmérő kb. 14 cm Ocimum basilicum
Cikkszám 5264940Termékleírás
Cikkszám 5264940
A GROW by OBI görög bazsalikom (Ocimum basilicum) egy különösen kompakt és bokros bazsalikomváltozat, lényegesen kisebb levelekkel, mint a hagyományos fajták. A növény enyhén gömb alakban nő, és nemcsak a pompás látvány, hanem ízeiben is sokoldalúan felhasználható: ideális friss salátákhoz, valamint tészta- és zöldségételekhez.
A zsenge leveleket nem szabad finomra vágni, csak durván ujjal tépni, hogy megőrizze teljes aromáját. A görög bazsalikomot nem szabad megfőzni. Az aromája akkor bontakozik ki a legjobban, ha frissen és közvetlenül tálalás előtt adják hozzá az ételhez. A pesto összetevőjeként vagy pizzafeltétként is közkedvelt.
Egynyári növényként a görög bazsalikom a laza, vízáteresztő és friss talajt, valamint a meleg, napos és szélvédett helyeket kedveli. Különösen jól érzi magát cserépben vagy dézsában.
Fedezze fel a GROW by OBI kínálatát!
A GROW by OBI összes növénye egyedi. Ezért a megrendelt növény alakja, színe, mérete és megjelenése némileg eltérhet a termékképeinken láthatótól. De egyvalami biztos: a minőség! Növényszakértőink minden növényt gondosan, nagy szeretettel és gondoskodással nevelnek, amíg egy nap meg nem érkeznek az otthonába. De azután is Önnel maradunk, hogy virágzó kapcsolata velük évről évre növekedjen.
A gyártó adatai
Q-Flower
Carl-Kühne-Straße 8
BIO Kontrollstelle: DE-ÖKO-007
47638 Straelen
kontakt@q-flower.de
8719689294205
Műszaki adatok
| Termékjellemzők | |
|---|---|
| Futtatórács szükséges: | Nincs szükség futtatórácsra |
| Visszametszés: | Évente 1x |
| Élőhely: | Világos – napos |
| Edény átmérője: | 14 cm |
| Növekedési forma: | Bokros |
| max. növési magasság cm-ben: | 50 cm |
| Erkélyre is ajánlott: | Erkélyre is ajánlott |
| Ápolási igény: | Normál igény |
| Télálló: | Nem télálló |
| A virágzás vége: | Augusztus |
| Botanikai név: | Ocimum basilicum |
| Virágzási időszak kezdete: | Július |
| Gyakrabban virágzik: | Nem gyakran virágzik |
| Ehető: | Ehető |
| Hőségtűrő: | Hőségtűrő |
| Csigának ellenálló: | Nem csigamentes |
| Tőzegtartalom kb.: | 95% |
| Virágszín: | Lila-fehér |
| Bio: | Nem bio |
| Trágyázás: | Folyékony trágya vagy komposztos föld |
| Vízszükséglet: | Normál |
| Cserépméret: | 1,5 l |
| a növények fő felhasználási területe: | Cserepes növény |
| Aktuális növénymagasság: | 30 - 40 cm |
| Növénytávolság: | 20 - 30 cm |
| Aktuális növényszélesség: | 15 cm |
| Méretek és tömeg (nettó) | |
|---|---|
| Tömeg: | 800 g |
| Magasság: | 30,0 cm |
| Szélesség: | 16,8 cm |
| Mélység: | 16,8 cm |
A terméket ábrázoló kép a növény fejlődésének egy lehetséges példáját mutatja be. Kérjük, vegye figyelembe a termékleírásban adott tájékoztatást.
A termék rendelkezésre állása adott esetben eltérhet az adott áruházban a szállítási információban megjelölt adatoktól!





